Wycieczka do biblioteki - Spotkanie z opowieścią

Utworzono dnia 16.11.2023

8 listopada, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy czwartej i piątej udali się do Biblioteki Miejskiej w Ziemięcicach na "Spotkanie z opowieścią" w wykonaniu pana Mateusza Świstaka. Pan Matusz, jak sam mówi o sobie, jest  opowiadaczem, edukatorem, pisarzem i podcasterem. W czasie spotkania był on niesamowitym przewodnikiem po krainie wyobraźni. Zabrał swoich słuchaczy w świat mało znanych i bardzo nieoczywistych baśni ze wszystkich stron świata. Było aktywnie, śmiesznie, głośno i trochę strasznie. Autor zapowiadał, że głównym celem tego warsztatu miało być otwarcie dzieci na pomysł, by sięgać po fascynujące opowieści, które mieszkają w książkach. Z reakcji młodzieży i ich wypowiedzi po spotkaniu wynikało, że cel ten został w pełni zrealizowany. Po spotkaniu uczniowie mogli zapoznać się z księgozbiorem biblioteki, wyszukując książki, które były ich pierwszymi i ulubionymi.

Wycieczka do biblioteki - listopad

Pozostałe zdjęcia zamieszczono w galerii.