Informacje o Narodowym Programie Czytelnictwa

Utworzono dnia 26.11.2023

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” to kontynuacja programu rządowego (z lat 2016-2020), którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw. Wsparcie finansowe może być udzielone na:

• zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami,
  • zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych:

zakup sprzętu komputerowego do wykorzystania przez nauczyciela bibliotekarza,
zakup oprogramowania dla bibliotek,
zakup czytników e-booków,
zakup elementów wyposażenia wnętrza biblioteki, w szczególności regałów, półek, biurek, szaf, foteli i elementów oświetlenia,
realizację działań promujących czytelnictwo.

W 2023 roku nasza szkoła otrzymała wsparcie  z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w wysokości 4 000zł. W ramach tej dotacji został zakupiony dostęp do e-biblioteki w pełni kompatybilny z naszym e-dziennikiem oraz skaner do kodów kreskowych, za pomocą którego odbywać się będzie wypożyczanie książek. Zakupiono również do szkolnej biblioteki nowe lektury, literaturę  beletrystyczną, pozycje historyczne jak i materiały, które zostaną wykorzystywane do działań promocji czytelnictwa.

ZAŁĄCZNIKI

• Logotyp