Mała Książka - Wielki Człowiek

Utworzono dnia 30.11.2023

„Mała Książka – Wielki Człowiek - Wyprawka dla Pierwszaka”

Akcja czytelnicza „Mała książka – wielki człowiek” została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Specjalnie przygotowana dla nich książka jest zaproszeniem pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszaka składa się z dwóch pozycji. Pierwsza to książeczka pt. „Wnuczka antykwariusza” i przeznaczona jest dla dziecka , druga to broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” skierowana do rodziców.

Wyprawki Czytelnicze zostaną wręczone wszystkim pierwszoklasistom podczas uroczystego Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej, które odbędzie się 30 listopada w czasie „Balu Bohaterów z Książek.”

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek - Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym jest bezpłatny zarówno dla szkół, jak i samych dzieci.

Link do piosenki: https://youtu.be/rFxKrl1n550

Wyprawka czytelnicza